Články & návody

Sklo

Sklenice a jak se v nich vyznat

28. 4. 2023

Sklo je v kuchyni oblíbeným materiálem. Ale nemusí jít jen o varné sklo nebo skleněné části nábytku. Podívejme se podrobněji na takovou obyčejnou věc, jakou je sklenice. A možná se budete divit.

Sklo, porcelán nebo keramika: Jak si vybrat?

22. 3. 2023

Při výběru nádobí se můžete setkat s řadou různých materiálů, přičemž k nejčastějším patří sklo, porcelán a keramika. Každý z nich má své výhody i nevýhody. Jak si tedy vybrat?

Naučte se vařit ve skle

14. 12. 2022

Sklo je nestárnoucí nadčasový materiál s jedinečnými vlastnostmi. Umístěte si do kuchyně skleněnou výbavu a využijte tyto vlastnosti i vy.

Historie výroby skla

27. 10. 2022

Sklo je tu s námi již po tisíce let, a to doslova. Výroba skla je úzce spjata se starými kulturami, které jej využívaly v potravinářství, náboženství i pro čistě umělecké účely. Pojďme se podívat na příběh skla podrobněji.

Jak na výrobu skleněné mozaiky

29. 9. 2022

Láká vás práce se sklem, ale nemáte sklářské vybavení ani dílnu nebo jiný prostor, kde byste mohli tvořit? Zkuste skleněnou mozaiku. Jednoduché a praktické tvoření, které nezabere místo.

Co je to hyalitové sklo?

15. 9. 2022

Hyalitové sklo vynalezl v druhé polovině 18. století hrabě Jiří František August Buquoy. Byl to rakouský a český podnikatel a také vynálezce. Jeho objev je ceněný dodnes. Co to tedy je to hyalitové sklo?

Učarovaly vám skleněné korálky?

1. 9. 2022

Rokajl si své místo vydobyl již dávno. Jeho největší boom sice polevil, ale ruku na srdce. Komu jednou učarují korálky, už se jich nikdy nevzdá. Pojďte s námi načerpat inspiraci a vytvořte si originální šperky nebo doplňky do bytu. Jak na to?