Porcelán

Proč lidé tolik milují porcelán?

Má vaše maminka či babička velkou sbírku porcelánu, hýčká si ji a nedá na ni dopustit? A vy možná pořád nechápete proč. Není lepší to harampádí vyhodit nebo prodat?

Namalujte si s dětmi porcelánové hrnečky

Porcelán nemusí být pouze o lití porcelánové břečky do sádrových forem, točení na kruhu nebo lisování porcelánové hmoty. Může být také o malování barvami na porcelán v pohodlí domova s dětmi. Vytvořte si vlastní originální kousky!

Nejdražší porcelán světa

Mít doma porcelánové nádobí je už docela běžné. Mít porcelánové dekorace také není nic neobvyklého. Ale všichni asi tušíme, že není porcelán jako porcelán. A některé kousky jsou neskutečně cenné.

Míšeňský porcelán – legenda mezi porcelány

Navštívíte-li v německém Sasku město Míšeň, rozhodně byste tady neměli minout slavnou porcelánku, kde se dodnes vyrábí jeden z nejoceňovanějších typů porcelánu na světě.

Navštivte porcelán po celém Česku

Zajímáte se o porcelán? Ať už sami tvoříte nebo vás zajímá teoretická stránka porcelánu, jeho historie, určitě vás nadchne pár zajímavých míst, které jsme pro vás v dnešním článku vybrali. Udělejte si o víkendu krásný výlet.

Jak probíhá výroba porcelánu?

Porcelán. Moderní hrnečky v neskutečném provedení nebo naopak klasika, kterou mají v kredencích a sekretářích naše babičky. Učaroval vám? Pojďme se podívat na výrobní proces, kterým projde každý kousek.