Články & návody

Namalujte si s dětmi porcelánové hrnečky

Obrázky od dětí jsou jedinečné

Venku prší, děti se nudí nebo jsou nemocné a nemohou ven? Chcete s nimi strávit čas, který si užijete, a zůstane vám navíc krásná památka? Ve výtvarných potřebách nebo specializovaných hobby obchodech dostanete barvy na porcelán, které stačí vypálit doma v troubě. Pomalovat můžete hrníčky, které máte doma, nebo si koupit nové, nejlépe čistě bílé kousky, které se vám budou líbit. Na společné chvíle si vzpomenete vždy, když budete z hrnečků pít. Také mohou být skvělými dárky k Vánocům, které jsou už za dveřmi.

Vymysleli jsme pro vás několik tipů, jak hrnečky nazdobit.

Inspirujte se podzimem

Jděte s dětmi na procházku a nasbírejte barevné podzimní listy. K tomu žaludy, kaštany a jestli najdete, tak i šípky. Vše si dejte doma do vázy, rozložte na stůl a malujte na hrnečky to, co vidíte. Otevřete dětem encyklopedii, povídejte si o ptácích, které máme v naší přírodě, a přimalujte je na větvičky.

Zvířecí přátelé, které máte doma

Máte doma kočku Dášu nebo psa Broka? Na zahradě králíky, slepice a husy k tomu? Perfektní! Namalujte na hrnečky vaše milovaná zvířátka. Domácí mazlíčky. Děti si můžou vzít hrnečky na letní tábor nebo týden u babičky, aby jim po zvířátkách nebylo smutno.

Otisky rukou na hrnečku

Máte doma malé dítě? Namalujte mu prsty nebo celou dlaň barvou na porcelán a vytvořte otisky. Ty pak můžete libovolně domalovat a vytvořit tak abstrakci zářící barvami. Jen pozor, abyste ruce pečlivě umyli.

Postavy z pohádky

Určitě máte doma spoustu pohádkových knížek. Přečtěte si s dětmi jednu z nich, prolistujte oblíbené leporelo a pusťte se do malování. Namalujte všechny ty víly, skřítky a kočky, které se pohádkou mihnou. Povídejte si o významu hodnot, které pohádka reprezentuje. O přátelství, dobrých koncích a lásce, která nakonec vše uzdraví.

Malujte radost a z radosti

Dejte dětem úkol. Nechte je namalovat to, co jim dělá největší radost. Ať už je to kamarádka ve škole, školce, vaše domácí kočka nebo třeba prázdniny u dědečka a babiččin jablečný štrúdl. Povídejte si s dětmi o tom, na co myslí, o čem sní a jaké by byly jejich ideální prázdniny. Budete překvapeni, co vše se dozvíte.

Zaujaly vás tipy na zdobení porcelánových hrníčků s dětmi? Zajímá vás kromě porcelánu také keramika? Přečtěte si naše články 8 nápadů na výrobky z keramické hlíny a Jak přepracovat suchou keramickou hlínu.

Fotografie